szczoteczkowoPojawiasz się na świecie i wsiadasz do pędzącego pociągu jakim jest życie. Odtąd patrzysz z niedowierzaniem - tak szybko  mijają twoje lata. Obrazy jeden za drugim, niczym ulotne chwile, niedogonione marzenia, wspaniałe momenty, które chcesz zatrzymać. Chcesz, ale nie możesz, bo życie pędzi z szaloną prędkością.
Patrzysz na swoje dziecko. Mija 3 rok życia, a tobie wydaje się, że urodziło się wczoraj. Ulotne chwile, wspaniałe momenty. Jak je zatrzymać? Jak niczego nie przeoczyć? Te najważniejsze etapy w rozwoju dziecka pojawiają się często znienacka. Jak je wychwycić? rozpoznać?
Wielu rodziców zasięga porad u specjalistów, czyta blogi parentingowe, opinie, fora. Wiele z nas, matek, chce być na bieżąco porównując swoje dziecko do innych. Tylko po co? Myślę, że my matki posiadamy instynkt, który w trosce o nasze dzieci nie pozwoli na to, żeby coś umknęło naszej uwadze. Myślę, że każda matka wie, co jest najlepsze dla maleństwa.
My wczoraj rozpoczęłyśmy nowy etap związany z higieną zębów mlecznych. Szczoteczka manualna do mycia zębów powędrowała do kosza. Wysłużyła już swoje, wypracowała nawyki i za to bardzo ją chwalę. Niestety, czasami nawet to, co dobre okazuje się niewystarczające, bo dziecku się nudzi, bo dziecko sięga po coś nowego.
W pędzącym życiu wybrałyśmy moment. To już czas, aby coś zmienić. Odpowiednia chwila na zmianę szczoteczki. Czy to ta najwłaściwsza?- nie wiem. Nie porównuję go do momentu wyznaczonego przez inne matki. Zwyczajnie wiem, że to dobry czas dla mojego dziecka. szczoteczkowe fakty:
- pamiętaj o tym, żeby zwracać uwagę na zużycie szczoteczek
- każda szczoteczka powinna być wymieniana nie rzadziej niż co 3 miesiące
- rozbieżne ustawienie włosków, powinno być sygnałem do wymiany szczoteczki na nową
- pamiętaj o tym, że higienę i mycie zębów należy rozpocząć jak najszybciej używając specjalnych szczoteczek przystosowanych dla najmłodszych
- każda szczoteczka powinna być przygotowana do pierwszego użycia, dokładnie umyta i zanurzona w 3 % wodzie utlenionej na 24 godz, lub chociaż wyparzona we wrzątku.
- pamiętaj o tym, że szczoteczki różnią się wielkością główki, twardością włosia.
- kupując szczoteczkę zwróć uwagę na to, czy jest przeznaczona dla danej grupy wiekowej.
- pacjenci cierpiący na chorobę przyzębia, recesję dziąseł, cienki biotyp, powinni używać szczoteczek miękkich
- pamiętaj o tym, że szczoteczka jest siedliskiem bakterii, powinna by odpowiednio przechowywana
( główką do góry, w środowisku suchym, wymieniana co pewien czas, używana przez jedną osobę. )
- szczoteczka powinna stać się nieodłącznym elementem służącym do codziennej higieny!0 komentarze:

Publikowanie komentarza