Zapamiętać na długo

Niektórych ludzi zapamiętuje się na długo. Nie dlatego, że wykonało się u nich jakieś znaczące dla gabinetu prace, nie dlatego, że odwiedzają nas co tydzień, nie dlatego, że są dobrymi znajomymi poza pracą, lub starają się być mili ( pozornie). Niektórych pacjentów zapamiętuje się na długo, dlatego, że jest w nich jakaś tajemnicza siła, która sprawia, że dają się polubić. Ze wewnętrzny głos mówi, że ta osoba jest warta najwyższej uwagi i poświęcenia. Dzięki takim ludziom oprócz satysfakcji z pracy czerpię satysfakcję z przemijającego dnia. Cieszę się że miałam okazję ich poznać, bo często uczę się od nich jakiejś mądrości i siły. Pamiętam tych ludzi, bo dzięki nim wizyta nie była wizytą - była miłą chwilą spędzoną w gabinecie, w przyjaznej atmosferze, w zwyczajnej naturalności z ludzkimi odruchami śmiechu i żartu.Nie była podszyta pozorami, zupełnie spontaniczna. Chociaż pacjenci wybrali najprostsze metody poprawy estetyki bez gwarancji sukcesu, najcudowniejsze było to, że wizyta zakończyła się szczerym uśmiechem. Niby proste zabiegi, mało inwazyjne i mało kosztowne w porównaniu do innych metod, ale pomagające poprawić poczucie własnej wartości. Spotykamy na swojej drodze różnych ludzi, Ja miałam okazję spotkać takich, dzięki którym mogę wierzyć w to, że dobroć, skromność, i uśmiech to cechy które istnieją wśród  nas.


Niektórych ludzi zapamiętuje się na długo. Do tych ludzi, dołączyła w piątek kolejna osoba. Praca wyjątkowo pechowa, niby prosta a bardzo skomplikowana. Niby miał być koniec a jednak wszystko się przedłużyło. Były nieplanowane wizyty i nieplanowane pojawienie się dolegliwości było leczenie jedno i drugie, po to by w końcu skierować pacjentkę do endodonty. Niektórych ludzi zapamiętuje się na długo ale nie dlatego, że pozornie łatwa i przyjemna praca stała się skomplikowana, ale dlatego, że po leczeniu pacjentka okazała swoją wdzięczność a most uzupełniający braki zębów dolnych spełnia w końcu swoją funkcję. Bardzo miła ciepła osoba, aż emocje przejmują kontrolę gdy w otoczeniu spotyka się tak cudownych ludzi . Dziękuję Pani J. Na takie chwile warto czekać.

1. Pacjentka zgłosiła się celem poprawy estetyki.


2. Wykonano wybielanie zębów,  na prośbę pacjentki dodatkowo wykonano licówki kompozytowe na zęby 12, 11, 21, 22 używając wybranego przez pacjentkę koloru.1.Pacjent zgłosił się celem uzupełnienia braku w odcinku przednim


2. Wykonano odbudowę tymczasową w postaci mostu adhezyjnego0 komentarze:

Prześlij komentarz